Blog

PCR Tüpleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

PCR laboratuvarlarında kullanılan birçok PCR cihazı, doğru sonuç vermek için çok sayıda sarf malzemesine ihtiyaç duyar. PCR tüpleri veya PCR plakaları (plate)  bu ürünlerden bazılarıdır. Bu açıdan Medpoint PCR tüpleri PCR cihazlarının santrifüj rotorlarına tam olarak oturur ve analiz esnasında sızdırma yapmaz veya maruz kaldığı ısı sonucu erime yapmaz. Ayrıca Medpoint PCR tüpleri yaygın olarak kullanılan Biorad, Roche, Qiagen gibi pek çek PCR cihazı ile sorunsuz şekilde çalışır.Aynı zamanda yine Medpoint 96 gözlü PCR plate (plakaları) da Biorad, Roche gibi PCR cihazları ile sorunsuz şekilde çalışır ve ihtiyaca göre mat beyaz veya şeffaf ya da yarı etekli veya tam etekli 0,1 ml veya 0,2 ml gibi farklı seçenekleri mevcuttur.

 ‘DNase, RNase ve pyrogen’ içermeyen bu ürünler; ince tüp duvarı sayesinde üstün bir ısı transferi sağlarken aynı zamanda da PCR reaksiyonunu ve analiz süresini azaltır. Optimize edilmiş tüp tasarımı, tüm termal analizörlerle kullanım imkanı sağlar. İç kapak tasarımı tam ve hassas sızdırmazlık sağlar. Kapatıldığında termal analiz sırasında buharlaşmayı engeller ve tüpteki numuneyi korur. Kapak, çapraz bulaşma riski olmadan tek elle kolayca ve tekrar tekrar açılıp kapatılabilir.

PCR Tüpü Neden Kullanılır?

Tıbbi ve biyolojik araştırmalarda tercih edilen PCR testleri yüksek doğruluk oranına sahip bir yöntemdir., son zamanlarda sıklıkla koronavirüslerle savaşmak için kullanılmaya başlandı. PCR (polimeraz zincir reaksiyonu) prensibine bağlı olarak çalışan PCR cihazları az miktarda alınan numune ile ışık geçirgenliğinden faydalanarak sonuç verir ve bu sayede yapılan korona virüs testlerin pozitif veya negatiflik durumu saptanır.

Medpoint PCR tüpleri, laborantlar tarafından kolay bir şekilde kullanılmaları için ergonomi ve konfor esas alınarak üretildi. Kolay bir şekilde açılır ve sızdırmayacak veya buharlaşmayacak kadar da güçlü bir şekilde de kapanır. İnce ve üniform duvar kalınlıkları ve pürüzsüz duvarları nedeniyle bu tüpler numuneye etkin ısı transferi sağlar. Bu açıdan Medpoint PCR tüpleri, en yüksek kalite standartlarına göre üretilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir