Blog

Serum Seti Nedir?

Serum seti

Hem acil hem de yatan hastalar için serum seti önemli bir medikal malzemedir. Bu set, damar yolundan besin, kan, sıvı ilaç gibi maddelerin enjekte edilmesi için kullanılır. Bu yüzden kaliteli ve pratik olması gerekir. Setler genellikle şeffaf bir damla odası, hava girişli delme ucu, ortalama 150 cm uzunluğunda bir hortumdan oluşur. Farklı firmalara ait yüzlerce set bulmak mümkündür. Fakat kaliteli, pratik ve kullanışlı setler sadece güvenilir firmalardan temin edilebilir.

Serum Setinin Bölümleri

Profesyonel bir set birkaç bölümden oluşur. Bu bölümler damar yoluna verilecek olan maddenin akışını düzenleyen önemli parçalardır. Bir setin olmazsa olmazı infüzyon torbalarına veya infüzyon şişelerine uyumlu olan spayk yani plastik delici kısımdır. Daha sonra şeffaf damla haznesi gelir. Hazneyi boru takip eder. Boru üzerinde klemp adı verilen ayar makarası bulunur. Setin diğer ucunda branül bağlantısı ve son olarak da bir adet iğne bulunur.

İyi Bir Serum Setinde Olması Gereken Özellikler

Her şeyden önce iyi bir setin bütün kısımları eksiksiz ve çalışır durumda olmalıdır. Sadece kaliteli malzeme ile üretilen setler amacına uygun hizmet vermektedir.

İyi bir serum setinde olması gereken özellikler şu şekilde sıralanabilir;

  • Tek kullanımlık olmalı,
  • Şeffaf damla odasının ayarı pratik bir şekilde yapılabilmeli ve filtre bulundurmalı,
  • Yavaş ve hızlı akış ayarlaması tek elle kolay bir şekilde yapılabilmeli,
  • Hazne yumuşak ve kolayca dolabiliyor olmalı,
  • Delme ucu hava girişli olmalı,
  • Non pirojen ve non toksik yapıda paketlenmeli,
  • Steril olmalı
  • İnfüzyon şişe ve torbasına uyumlu bir girişi olmalı,

İyi bir serum seti tüm bu özelliklerin yanında belgeli ve onaylı olmalıdır. ISO kalite belgeli ve CE onaylı ürünler bakanlık kontrolünde olduğu için güvenle tercih edilebilir.

Serum Seti Fiyatları

Hepsi aynı işlevi görse de piyasada çok sayıda set mevcuttur. Farklı malzeme ve tekniklerle üretilen bu setlerin fiyatları da değişiklik göstermektedir. Kalitesine, markasına ve kullanılan üretim teknolojisine göre her bütçeye uygun set bulmak mümkündür. Setler tek tek satıldığı gibi 10’lu, 20’li ve 50’li paketler halinde de satışa sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir